DLA PACJENTÓW

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z prof. dr hab. med. Tomaszem Machem. Wywiad został emitowany w w programie Tematy Dnia TVP Kraków z okazji XV Kongresu Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii.

http://www.tvp.pl/krakow/tematy-dnia/wideo/o-przyczynach-chorob-przewodu-pokarmowego-4-x-2012/8710765

 

Lekarze Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii opowiedzieli także o różnych aspektach chorób układu pokarmowego (materiał z krakowskiej Kroniki TVP)

http://www.tvp.pl/krakow/kronika/wideo/4-x-2012-godz-1830/8710377

 

 

 

Katedra i Klinika Gastroenterologii i Hepatologii oraz Chorób Zakaźnych Szpitala Uniwerysteckiego w Krakowie pod kierownictwem Pana Prof. dr hab. med. Tomasza Macha szczególnie interesuje się tematyką tych spośród wielu chorób rzadkich, w których problemy dotyczą przewodu pokarmowego u osób dorosłych.

 
CHOROBY RZADKIE - definiowane są jako schorzenia, które występują w populacji rzadziej niż  5:10000 przypadków.
 
Informacje o chorobach rzadkich można uzyskać na poniższych stronach:
National Institute of Health - komleksowe zestawienie w języku angielskim wielu setek chorób rzadkich;
Zestawienie z Wikipedii -  lista wybrancyh chorób rzadkich w języku polskim;
 
W obrębie gastroenterologii i hepatologii są to:
 
 
W razie stwierdzenia jednej z wyżej wymienionych chorób u osoby dorosłej i potrzeby konsultacji, uprzejmie prosimy o zgłaszanie się mailowo pod adresem: mrgx@interia.pl

 

Dowiedz się więcej na temat gastroenterologii i hepatologii na stronie internetowej Medycyny Praktycznej.  Dział nt schorzeń przewodu pokarmowego tworzą także lekarze z Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii UJ CM